سایز فونت

 

b_300_0_16777215_00_images_100.jpg

 

مدیرکل مدیریت بحران لرستان:

? تلاش راهداران در بازگشایی راهها و امدادگران در نجات مسافران ستودنی است

?مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان از بارش سنگین برف چند سال اخیر در استان خبرداد و از تلاش راهداران و نیروهای امدادی در بازگشایی راهها و نجات مسافران گرفتار در برف قدردانی کرد.

?مهدی پازوکی در دیدار با سردبیر هفته نامه آوای لرستان گفت: فعالیت دو سامانه بارشی در روزهای ۲۴ و ۳۰ دی ماه در استان که با بارش سنگین برف و بوران همراه بود باعث شد در برخی مناطق مانند گردنه "گله بادوش" الیگودرز قریب ۶ متر برف باریده شود.

?وی با بیان این که در سیل ۱۳۹۸ بسیاری از ماشین آلات راهداری دچار خسارت شدند و علی رغم مکاتبات و پیگیری ها تا امروز هیچ اعتباری برای تعمیر یا خرید ماشین آلات به استان ابلاغ نشده است تصریح کرد: در چنین وضعیتی که بارش سنگین برف هم منجر به بسته شدن راه ۱۳۶۳ روستا شده بود، مدیریت ارشد استان با استفاده از تجهیزات و امکانات بخش های دولتی و خصوصی، ارتش و سپاه موفق شدند راه بیش از یک هزار و ۱۰۰ روستا را بازگشایی و راه مابقی روستاها نیز تا پایان امروز بازگشایی خواهند شد.

?مدیرکل مدیریت بحران استان افزود: بارش کم سابقه برف همراه با کولاک شدید منجر به بسته شدن راههای اصلی استان مانند الیگودرز به داران، خرم آباد به بروجرد و بروجرد به اراک، راههای نورآباد به هرسین، نهاوند و خرم آباد و حتی گردنه دهلیچ برای ساعاتی شد که به خاطر کولاک و یخ زدگی اقدامات و عملیات راهداران نیز به کندی انجام می گرفت.

?پازوکی با اشاره به آب شستگی ضلع غربی آزادراه خرم آباد - پل زال که در سیلاب ۲۴ دی تخریب شده بود یاد آور شد: خوشبختانه با تلاش مجموعه آزادراه و مرمت آن، در حال حاضر تردد در همه راههای اصلی از جمله آزاد راه خرم آباد - پل زال به صورت عادی برقرار است.

?وی از مفقود شدن یکی از کارکنان آزاد راه خرم آباد - پل زال خبر داد و افزود: علی رغم تلاش زیاد نیروهای امدادی و پیدا شدن خودرو وی، متاسفانه هنوز جنازه ایشان پیدا نشده است.

?پازوکی یادآورشد: برای پیدا شدن جنازه هماهنگی های لازم با مدیر کل بحران استان خوزستان شده است و نیروهای امدادی استان همچنان به جستجوی خود برای یافتن جنازه ادامه می دهند.

?مدیرکل مدیریت بحران لرستان به گرفتار شدن دو راهدار، در زمان بازگشایی گردنه گله بادوش به خاطر کولاک شدید اشاره کرد و افزود: پس از خبر مفقود شدن این دو راهدار بلافاصله عملیات جستجو شروع و  سرانجام ساعت هفت و ۳۰ دقیقه صبح جمعه اول بهمن ماه دو راهدار توسط بالگرد اورژانس هوایی جهت مداوا به مرکز درمانی الیگودرز اعزام و خوشبختانه با حال مساعد از بیمارستان مرخص شدند.

?پازوکی اظهار کرد: در برف اخیر برق ۶۲ روستا در مناطق مختلف استان و آب چهار روستای بخش بیرانشهر قطع شده بود که وصل شدند.

?وی به یخ زدگی مسیرها و معابر شهری اشاره داشت و گفت: شهرداری های متاثر از بارش برف، معابر را شن پاشی و نمک پاشی کردند تا تردد در مسیرهای داخل شهرها برقرار باشد.

?ایشان حضور دکتر زیویار استاندار و معاونین استاندار در جاده ها را که از نزدیک بر عملیات راهداری نظارت داشتند موجب دلگرمی نیروهای راهداری و امدادی دانست.

?مدیرکل مدیریت بحران استان عنوان نمود: ۲۵۰ دستگاه ماشین آلات سنگین راهداری با ۴۸۰ راهدار در جاده ها با حضور و تلاش شبانه روزی مانع بسته شدن راههای استان براثر کولاک و بوران شدند.

?پازوکی تصریح کرد: در  دو سامانه بارشی اخیر توسط نیروهای راهداری و امدادی بیش از یک هزار و ۵۰۰ دستگاه خودروی گرفتار در برف و یخبندان رها سازی و به قریب سه هزار نفر امدادرسانی شد و حدود ۱۰۰ نفر نیز اسکان اضطراری شدند.

?ایشان با اشاره به امکانات و تجهیزات استان عنوان داشت: علیرغم محدودیت و کمبود ماشین آلات راهداری در استان، تلاش و دلسوزی همه نیروهای عملیاتی و امدادی و همکاری و مشارکت بسیار خوب نیروهای ارتش و سپاه و پیمانکاران بخش خصوصی در خدمت رسانی به مردم ستودنی بود و از استاندار و معاونین و مدیران ستادی استانداری، به لحاظ همراهی وحضور دربرنامه ها و راهبری نیروهای عملیاتی می‌بایست تشکر و قدردانی نمود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید