سایز فونت

b_300_0_16777215_00_images_012.jpg

با پیگیری استاندار لرستان در تهران اعتبار مورد نیاز برای خسارات ناشی از سیل ۹۸ و مرداد ماه امسال در دستور کار تامین قرار گرفت .

 

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر زیویار با رئیس سازمان مدیریت بحران کشور دیدار و گفتگو کرد.

 

استاندار لرستان در این رابطه گفت: تامین اعتبار مورد نیاز برای جبران خسارات ناشی از سیل ۹۸ و مرداد ماه امسال از اقدامات مهمی بود که در دستور کار پیگیری قرار گرفت و این جلسه نیز به همین منظور در سازمان مدیریت بحران کشور تشکیل شد .

 

دکتر زیویار اظهار داشت: در دیدار با دکتر نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گزارش کاملی از وضعیت اعتبارات سیل سال ۹۸ که تاکنون تامین و تخصیص آنها صورت نگرفته بود، ارائه شد و بر همین اساس تصمیمات بسیار خوبی در قالب مصوبات جلسه اتخاذ گردید .

 

 

وی با مثبت ارزیابی کردن نتایج این دیدار افزود: پس از تشریح کامل وضعیت خسارات سیل، با اعتبارات تکمیلی خسارات وارده بر اثر سیل سال ۹۸ که غالباً در مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان ابلاغ شده بود، اعتباری بالغ بر ششصد و بیست و پنج میلیارد تومان از محل اعتبارات بند "م" ماده ۲۸ و ماده ۱۷ قانون مدیریت بحران، مورد موافقت قرار گرفت .

 

استاندار لرستان ادامه داد: همچنین برای جبران خسارات ناشی از سیل مرداد ماه امسال، با اختصاص مبلغ ۹۰ میلیارد تومان به منظور بازسازی زیرساخت‌های بخش کشاورزی در استان به عنوان پیش نویس مصوبات سفر ریاست جمهوری ابلاغ و مبلغ ۴۰ میلیارد تومان دیگر (در قالب ۳۰ میلیارد اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و ۱۰ میلیارد تومان اعتبارات نقدی) برای بازسازی خسارات وارده به صورت تنخواه موافقت شد .

 

دکتر زیویار تصریح کرد: با توجه به حجم خسارات وارده به بخش های مختلف، مقرر شد که سقف اعتبارات تخصیصی به استان برای جبران خسارات وارده در قالب پیش نویس به هیات دولت ارسال شود تا پس از بازنگری و اصلاح مورد پیگیری قرار گیرد .

 

وی یادآور شد: تمامی مصوبات این دیدار که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی و مدیر کل مدیریت بحران استان همراه بود، مورد موافقت قرار گرفت و جهت سیر مراحل اداری به حوزه معاونت فنی و هماهنگی بازسازی سازمان مدیریت بحران ارجاع گردید .

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید