سایز فونت

 

b_300_0_16777215_00_images_b.00009.jpg

آتش‌سوزی‌ها در حالی هنوز در اراضی لرستان ادامه دارد که ۶۲۴ هکتار مرتع و جنگل و ۱۷۹ هکتار از مزارع این استان از ابتدای امسال تا روز پنجشنبه ۲۹ تیر دچار آتش‌سوزی شده‌است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آتش‌سوزی‌های گاه‌وبیگاه عرصه‌های جنگلی لرستان را در معرض نیستی قرار داده‌ است و آتش رخت سبز بلوطستان را سیاه کرده‌ است.

آتش‌سوزی‌ها در حالی هنوز در اراضی لرستان ادامه دارد که ۶۲۴ هکتار مرتع و جنگل و ۱۷۹ هکتار از مزارع این استان از ابتدای امسال تا روز پنجشنبه ۲۹ تیر دچار آتش‌سوزی شده‌است.

پنج هکتار از جنگل‌ها و مراتع روستای کوماس بخش ویسیان چگنی نیز روز گذشته در آتش سوخت و تداوم حریق جنگل‌ها و مراتع این شهرستان را خاکستر کرد.

خسارت ۴۵ میلیارد تومانی حریق به اراضی لرستان/ ۷۹۷ هکتار در آتش سوخت

اصغر مرادیان دادستان عمومی و انقلاب چگنی در جمع خبرنگاران گفت که چند نفر در ارتباط با آتش‌سوزی‌های اخیر در این شهرستان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

او بیان کرد که این افراد بقایای محصولات کشاورزی را آتش زده بودند، اما این اقدام آنان حریق جنگل‌ها و مراتع چگنی را هم در برگرفت و ما در حال بررسی برای عمدی یا غیرعمدی بودن این حادثه هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب چگنی اعلام کرد که با عوامل آتش‌سوزی جنگل‌های این شهرستان مطابق با قانون برخورد می‌شود و متهمان در صورت ارتکاب عمد به ۳ تا ۱۰ سال زندان محکوم می‌شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید