سایز فونت

 

b_300_0_16777215_00_images_b.000011.jpg

استاندار لرستان با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران این استان بارش‌های زودهنگام را برای اواخر شهریور پیش‌بینی کرده‌ است، گفت: اقدامات لازم برای جلوگیری از سیل‌های احتمالی انجام شود.

 فرهاد زیویار ظهر امروز در نخستین جلسه شورای پدافند غیرعامل لرستان در سال جاری با اشاره به گستردگی ساختار پدافند غیرعامل، اظهار داشت: بیشترین تأکید و مأموریت شورای پدافند غیرعامل در این استان مصو‌ن‌سازی و پیشگیری از ایجاد بحران‌ها است.

وی افزود: کارگروه‌های ۱۱گانه لرستان در سلسله جلسات مختلف موظف هستند بررسی‌های لازم را با امکاناتی که در اختیار دارند برای جلوگیری از بحران‌های احتمالی داشته باشند.

کاهش بارش‌ها در استان لرستان نسبت به آمار بلندمدت

استاندار لرستان با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران این استان بارش‌های زودهنگام را برای اواخر شهریورماه پیش‌بینی کرده‌ است، عنوان کرد: در این‌ باره لازم است اقدامات لازم برای لایروبی رودخانه‌های داخل شهرها صورت پذیرد.

وی بیان کرد: اگر خلأهای قانونی احتمالی برای پیشگیری از سیل در لرستان وجود دارد، لازم است که اقدامات لازم انجام شود تا خساراتی متوجه زندگی و اموال مردم نشود.

زیویار رسیدگی به بندهای خاکی سدهای مستهلک لرستان را یکی دیگر از اقدامات شورای پدافند غیرعامل این استان برشمرد و گفت: ساخت خطوط لوله گاز و استفاده از سوخت دوم به‌ویژه در ایام پاییز و زمستان که ممکن است باعث ناترازی در مصرف گاز شود مورد تأکید است.

منبع:  خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید