سایز فونت

b_300_0_16777215_00_images_b.27.jpg

 

 

استاندار لرستان با اشاره به اهمیت موضوع کم‌آبی و همکاری مردم در این زمینه گفت: مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید در مدیریت منابع آبی تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار روز شنبه در جلسه ستاد مشترک الگوی کشت محصولات کشاورزی و شورای حفاظت از منابع آب، با اشاره به اهمیت موضوع کم‌آبی و همکاری مردم در این زمینه گفت: مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید در مدیریت منابع آبی تلاش کنند.

استاندار لرستان با تأکید بر اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف به مردم گفت: اگر در حوزه وظایف خود با مردم شفاف سخن بگوییم انتظارات متوجه یک بخش نخواهد شد؛ بنابراین در حوزه ذخایر آب، کشاورزی و سایر مباحث راهبردی نیز این نگاه باید وجود داشته باشد.

استاندار لرستان با اشاره به اهمیت مدیریت مصرف آب گفت: با توجه به بارش‌های مناسب امسال، اگر در فصل تابستان مدیریت صحیح مصرف آب را داشته باشیم مشکلات کمتری را در ذخایر آبی خواهیم داشت، در غیر این صورت مانند سال گذشته در برخی مناطق با تانکر مجبور به آبرسانی خواهیم شد.

وی گفت: صدا و سیمای استان با اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به موقع و همراهی با مدیران در جهت ایجاد مشارکت بیشتر مردم، اقدامات لازم را در قالب برنامه‌های مختلف را می‌تواند به عمل آورد.

🔹ایجاد کارگروه برای نوع بهره‌گیری آب سد مرووک و ایوشان ظرف ۲۴ ساعت آینده با حضور مدیران کل مدیریت بحران، آب منطقه‌ای، جهاد کشاورزی، فرمانداران، دورود، پلدختر، چگنی، دستگاه‌های نظارتی، تعیین تکلیف حفاری چاه‌های غیر مجاز و برخورد قاطع با متخلفان و معرفی آنان به دستگاه قضایی، نصب کنتور هوشمند چاه‌های کشاورزی و صنعتی، ساماندهی و جداسازی آب شرب از فضای سبز، امکانات و ماشین‌آلات مورد نیاز برای برداشت محصولات باغات پلدختر برآورد و در نظر گرفته شود، استفاده از ظرفیت صدا و سیما برای فرهنگ‌سازی و در حوزه مصرف آب شرب، کشاورزی، با حضور کارشناسان خبره با موضوعات مختلف در طول هفته از جمله موارد عنوان شده در این جلسه بود.

📎 ۲۷ خردادماه ۱۴۰۲
🇮🇷 اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استاندار

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید