سایز فونت

 

b_300_0_16777215_00_images_b.501.jpg

 


معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: مناطق گردشگری لرستان فاقد زیرساخت‌های لازم هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، احمدرضا دالوند در جلسه ساماندهی دریاچه گهر، گردشگری را از اولویت‌های استان برشمرد و اظهار کرد: گردشگری به عنوان یکی از بزرگترین و متنوع‌ترین صنایع دنیا می‌تواند باعث تحول و رشد اقتصادی در منطقه شود.

وی افزود: رشد سریع این صنعت تغییرات اجتماعی، اقتصادی و محیطی فراوانی را به دنبال دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: کشورهای توسعه یافته به خوبی به این مقوله پرداخته و با سرمایه‌گذاری در آن، زمینه‌های توسعه را در مناطق خود ایجاد کرده‌اند.

وی افزود: در کشور ما به ویژه لرستان بخوبی به این موضوع پرداخته نشده و در بحث زیرساخت‌های گردشگری مشکلات زیادی داریم.

وی خاطرنشان کرد: گهر از زیباترین دریاچه‌های کوهستانی ایران و کم نظیر در سطح جهان به عنوان یکی از ظرفیت‌های بسیار خوب استان در زمینه گردشگری محسوب می‌شود که اگر برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم می تواند زمینه‌های رشد و توسعه منطقه را ایجاد کند.

وی با بیان اینکه مناطق گردشگری در استان رها شده و فاقد زیرساخت‌های لازم هستند، افزود: برای ساماندهی و مدیریت این مناطق نیاز به متولی داریم که دارای اهلیت باشد تا بتوان زمینه‌های رشد و توسعه صنعت گردشگری را فراهم کنیم.

معاون استاندار با تاکید بر لزوم و حمایت مسائل فرهنگی و اخلاقی در مناطق گردشگری، گفت: محیط زیست طرح ساماندهی دریاچه گهر را آماده و در جلسات بعدی ارائه دهد. دستگاه‌های اجرایی نیز همکاری لازم را داشته باشند.

@Omrani_news

*🇮🇷اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان*

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید