سایز فونت

 

b_300_0_16777215_00_images_b.502.jpg

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از شناسایی ۱۵۰ نقطه بحرانی در مناطق گرمسیر استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، احمدرضا دالوند در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان، به موضوع مدیریت و پیشگیری اطفای حریق اشاره کرد و با بیان اینکه بارش‌های اخیر بستر مناسبی برای این موضوع ایجاد کرده است، افزود: خشک شدن علفزارها در مراتع و جنگل‌ها مستعد آتش‌سوزی است، بنابراین باید اقدامات اولیه جهت پیشگیری از این حوادث انجام شود تا بتوان در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین هزینه آن را مدیریت کنیم.

وی به منظور پیشگیری و مدیریت اطفای حریق، استفاده از سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد را ضروری دانست و تاکید کرد: برای مدیریت و پیشگیری از اطفای حریق باید از تمامی امکانات دستگاه‌ها و ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بیان کرد: تیم‌های ویژه منابع طبیعی ۱۵۰ نقاط مستعد حریق در شهر‌های گرمسیری را شناسایی کرده که بر اساس اولویت تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای مدیریت بحران به این‌ مناطق منتقل خواهد شد.

وی در ادامه بر لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی و توجیهی برای پرسنل فعال در بخش مدیریت پیشگیری و اطفای حریق تاکید کرد و افزود: ارتقای دانش فنی و مهارتی باعث کارآیی نیروهای انسانی در مدیریت حوادث می‌شود.

@Omrani_news

*🇮🇷اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان*

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید