سایز فونت

b_300_0_16777215_00_images_b.800.jpg

 

رییس سازمان مدیریت بحران کشور در دیدار با سفیر چین در ایران گفت: ایران آمادگی  دارد در چارچوب تفاهم نامه همکاری در زمینه مدیریت بحران، به تولید مشترک تجهیزات جدید پیشگیری از حوادث طبیعی اقدام کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت بحران کشور، محمد حسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور روز یکشنبه در ابتدای این نشست ضمن خوشامدگویی، روز ملی چین را به ملت بزرگ  و رئیس جمهور چین تبریک گفت.

نامی با اشاره به تفاهم نامه امضاء شده در سفر رئیس جمهوری ایران به چین در مورد همکاری دوجانبه، خواستار تبادل تجربیات دو کشور از جمله در زمینه آموزش و تبادل اطلاعات و فناوری ،همکاری در کنترل سیل و امداد رسانی در شرایط اضطراری، همکاری در پایش سیل و هشدار سریع، ایجاد مکانیسم اشتراک اطلاعات جهت پیشگیری و کاهش خطر بلایا، گسترش فناوری و تجهیزات پیشرفته اطلاعات، بهبود ساز و کار اشتراک‌گذاری مربوط به امداد در بلایا، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک تجهیزات و همچنین برگزاری  سمینارهای مرتبط شد.

رئیس سازمان مدیریت بحران افزود: در سال های آینده کشورها با چالش های مختلفی روبرو خواهند شد که از مهمترین این چالش ها تغییر اقلیم، بیابان زایی و کمبود آب شرب سالم است که برای مقابله با آن راهی جز همکاری و همفکری وجود ندارد.

نامی در ادامه با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای امداد رسانی در حوادث طبیعی در چین، از اقدام متقابل جمهوری چین استقبال کرد.

چانگ هوان سفیر چین نیز در این دیدار ضمن اعلام آمادگی همکاری  بیش از پیش از رئیس سازمان مدیریت بحران کشور جهت ترتیب این جلسه تشکر و ابراز امیدواری کرد همکاری های دوجانبه در چارچوب تفاهم نامه های بین دو کشور بیشتر  شود.

سفیر چین افزود از مهمترین توافقات سفر رئیس جمهور ایران به چین، تفاهم نامه همکاری در زمینه مدیریت بحران بود که سفارت چین در ایران پیگیر اجرای آن خواهد بود.

چانگ هوان گفت:مساحت بزرگ  و جمعیت زیاد چین ایجاب  می کند در زمینه مدیریت بحران شرایط اضطراری، در پیمان بریکس و همچنین (اهداف کمربند جاده) با ایران و کشورهای عضو  شانگهای همکاری داشته باشد.

وی همچنین از رئیس سازمان مدیریت بحران ایران برای شرکت در نشست بین المللی وزرای مدیریت بحران در کشور چین دعوت کرد و گفت: ایران می تواند دستاوردهای خود را در این نشست با جهان مطرح و به اشتراک بگذارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید