سایز فونت

 

b_300_0_16777215_00_images_bohran14.09.1402.jpg

 

مهندس مهدی پازوکی در تشریح آخرین وضعیت کوهنوردان گرفتارشده در ارتفاعات سِن‌بران امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: شب گذشته تا آخرین لحظه ممکن، عملیات امدادی برای یافتن کوهنوردان مفقود شده ادامه داشت که با تاریک شدن هوا عملاً این اقدام متوقف شد و امدادگران در پناهگاه در انتظار طلوع آفتاب بودند.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان بیان کرد: در نخستین دقایق بامداد امروز و با روشن شدن هوا تیم‌های امدادی عملیات خود را برای یافتن سه کوهنورد مفقود شده را آغاز کردند که با عملیات جستجو جسد دو کوهنورد دیگر نیز پیدا شد.

وی گفت: تلاش‌ها برای پیدا کردن تنها کوهنورد مفقودی دیگر نیز ادامه خواهد داشت.

براساس این گزارش یک تیم ۹ نفره روز گذشته باوجود هشدارهای اداره کل مدیریت بحران استان و شهرستان ازنا مبنی بر عدم صعود کوهنوردان و گردشگران به ارتفاعات، از دورود به ارتفاعات سنبران صعود می‌کنند که متاسفانه درگیر بهمن می‌شوند.

این ۹ نفر از استان‌های همدان (دو کوهنورد ملایری) هفت نفر از لرستان (یک نفر از بروجرد و شش نفر از دورود) بودند که چهار نفر آنها مصدوم و از طریق بالگرد به بیمارستان امام جعفرصادق(ع) الیگودرز منتقل شدند همچنین پنج نفر دیگر نیز در زیر بهمن مفقود شده‌اند که تاکنون اجساد ۴ کوهنورد پیدا شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید